25 maja 2024
AktualnościKultura

TARNÓW: W weekend jarmark regionalny na placu Kazimierza

Byle do weekendu. Kolejny tydzień i kolejne atrakcje dla mieszkańców Tarnowa i regionu! W ramach akcji Apetytu na Współpracę plac Kazimierza 7 i 8 lipca zamieni się w scenę dla zespołów regionalnych oraz festiwal smaku z wystawcami. To doskonała okazja, by cieszyć się atmosferą tradycji, kultury i piękna naszego regionu.

 

Jarmark regionalny będzie prawdziwą ucztą dla zmysłów. W piątek od godziny 15 do 20 i w sobotę od 10 do 16.30 pojawią się wystawcy z wyrobami wędliniarskimi, dobrą kawą i łakociami czy różnymi rodzajami sera i miodu. Będą też wina z regionalnych winnic, piwa rzemieślnicze, zioła i przyprawy, chleby, ukraińskie bistro, a nawet trochę lawendy i octu.

Festiwalowi smaku będzie także towarzyszyła muzyka. W piątek o godzinie 17 wystąpią na placu Kazimierza Kumotry, a o godzinie 19 Lipniczanie. Dzień później pojawią się ponownie (godz. 10.15 i 11), a po nich zagrają Łoniowiacy o 13.30 i Swojacy o godzinie 15.

Ale to nie wszystko! Organizatorzy, czyli Biuro Promocji i Współpracy Zagranicznej, zapraszają na warsztaty rzemieślnicze i animacje dla dzieci. Będzie malowanie buziek, konkursy z nagrodami (do wygrania m.in. torby wypełnione kredkami, misiami i słodyczami), gry i różne zabawy. Animatorów będzie można spotkać w piątek od godziny 16 do 19 i w sobotę od 12 do 15.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.