22 lutego 2024
AktualnościKryminalne

TARNÓW: Zaatakował policjantów maczetą. Padły strzały!

Wczoraj około godziny 22. w okolicach placu targowego Burek w Tarnowie uzbrojony w maczetę mężczyzna zaatakował policjantów. Ci zaczęli do niego strzelać.

Tarnowscy stróże prawa zostali zaalarmowani wczoraj wieczorem, że w okolicy popularnego placu targowego w Tarnowie biega z maczetą agresywny mężczyzna. Na miejsce zostały skierowane dwa radiowozy. To jednak nie spłoszyło mężczyzny, a wręcz przeciwnie. Podczas interwencji mężczyzna zaatakował policjantów, którzy ostatecznie sięgnęli po broń. Rzecznik prasowy tarnowskiej policji asp. sztab. Paweł Klimek relacjonuje: – Najpierw padły strzały z paralizatora, ale napastnik był grubo ubrany i to nie przyniosło efektu. Napastnik nadal był agresywny, więc padły strzały. Mężczyzna został ranny i trafił do szpitala. Nadal przebywa w szpitalu bez zagrożenia życia, a na Burku długo trwały czynności na miejscu, w związku z udziałem policjantów, strzelaniną. Obecny był prokurator.

Na szczęście zaatakowanym policjantom nic się nie stało. Na miejscu zdarzenia zbierane były dowody i zabezpieczono ślady. Prokuratura już wszczęła śledztwo.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.