19 czerwca 2024
AktualnościFotoreportaże

TARNÓW: Żołnierze złożyli przysięgę [ZDJĘCIA]

W Tarnowie odbyła się historyczna uroczystość związana ze złożeniem przysięgi przez nowych żołnierzy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Leopolda Okulickiego ps. „Niedźwiadek” w Tarnowie. Do MBOT dołączy 104 nowych żołnierzy, którym od dziś przyświecać będzie hasło „terytorialsów”: „Zawsze gotowi. Zawsze blisko”.

Przysięga wojskowa jest jednym z najważniejszych i najbardziej podniosłych wydarzeń w życiu każdego żołnierza. Jest to akt ślubowania będący jednocześnie wyrazem najwyższego zobowiązania wobec Ojczyzny i narodu polskiego.

– Wypowiedzianą przysięgą złożyliście obietnicę lokalnej społeczności. To wielki honor służyć Ojczyźnie. Gratuluję decyzji wstąpienia do Wojska Obrony Terytorialnej, które nieustająco pokazuje, jak ogromną rolę odgrywa w zapewnieniu Polakom bezpieczeństwa i wsparcia – mówi I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Misją WOT jest obrona i wspieranie lokalnej społeczności w czasie pokoju. To zadanie realizowane jest m.in. w formie przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych.

 

źródło: muw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.