4 grudnia 2023
Aktualności

Tarnowianie chętnie korzystają z alkomatu straży miejskiej. Rekord: 2,14 promila

270 osób skorzystało do tej pory z bezpłatnej możliwości przebadania się alkomatem w siedzibie tarnowskiej Straży Miejskiej. – Może dzięki profilaktyce i wczesnej reakcji uda się zmniejszyć liczbę nieszczęśliwych wypadków drogowych – tłumaczy Krzysztof Tomasik, komendanta miejskich strażników.

Przypomnijmy, że taką możliwość tarnowscy strażnicy wprowadzili w maju ubiegłego roku. Wykonanie badania jest możliwe po okazaniu prawa jazdy u dyżurnego straży. Sprawdzenia zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu można dokonać całą dobę przez siedem dni w tygodniu. Badanie jest nieodpłatne i anonimowe. Najwyższe stężenie alkoholu, jakie odnotowano dotychczas to 2,14 promila. – Zachęcamy wszystkich, którzy nie są pewni co do swojego stanu trzeźwości do kontaktu ze strażą miejską. – dodaje komendant.

Dodajmy, że od niedawna, z uwagi na remont budynku przy ul. Nadbrzeżnej, siedziba straży miejskiej mieści się przy ul. Brodzińskiego 14.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.