20 kwietnia 2024
Kryminalne

TARNOWIEC: Miał 2,5 promila, ale to nie przeszkadzało mu wsiąść za kierownicę

Dzięki reakcji świadka nietrzeźwy kierowca został zatrzymany. Nieodpowiedzialny kierowca Citroena i potencjalny zabójca na drodze był zmuszony przerwać podróż, po tym jak został zatrzymany przez policjantów tarnowskiej drogówki w niedzielne popołudnie w Tarnowcu. Zatrzymanie nie byłoby możliwe gdyby nie osoba, która widząc jadący zygzakiem samochód, nie przeszła nad tym obojętnie, ale powiadomiła o wszystkim policję.

Być może uratowała czyjeś zdrowie i życie przed tragicznymi skutkami łączenia alkoholu z jazdą samochodem. Mimo, że osoba ta straciła z oczu pirata i nie była w stanie podać służbom dokładnej lokalizacji kierowcy, jeden telefon wystarczył, aby patrol w szybkim tempie zlokalizował jego położenie i go zatrzymał.

Przypuszczenia zgłaszającego się potwierdziły, bo poddany badaniu na trzeźwość młody mężczyzna, „wydmuchał”, bagatela 2,5 promila. 28-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego stracił możliwość dalszej podróży oraz prawo jazdy. Kolejne „atrakcje” jakie na niego czekają w najbliższym czasie to postępowanie karne, a w dalszej kolejności sprawa w sądzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.