13 lipca 2024
Aktualności

Tarnowscy ratownicy medyczni najlepsi! [ZDJĘCIA] [WIDEO]

Za nami Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym. Wydarzenie okazało się być szczęśliwe dla tarnowskiej załogi, która zdobyła pierwsze miejsce w tej rywalizacji. 

W Szczyrku odbyły się w dniach 10-12 stycznia XVII Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym. W rywalizacji wzięły udział 34 ekipy. Bezkonkurencyjna okazała się jednak ekipa Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie w składzie: Krzysztof Hetman, Wojciech Grubisz, Michał Łanocha. 

W ramach rywalizacji zgłoszone ekipy realizowały zadania nocne i dzienne, czyli symulowane konkurencje medyczne, marsz w górach i symulacja w schroniskach. W czasie mistrzostw zespoły były w ciągłej gotowości do wyjazdu na zadanie. Warunki jak na Zimowe Mistrzostwa były oczywiście ekstremalne. 

Podium Mistrzostw uzupełniły ekipy: Olmedica z Olecka oraz Pogotowie Ratunkowe z Legnicy.

Ratownicy z Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie zatem wkładają kolejny puchar do gabloty. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku tarnowska ekipa została wicemistrzem Polski podczas XIX Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym, które odbyły się w dniach 14-17 września na terenie aglomeracji śląskiej. 

Fot. facebook.com/agnieszka.markiel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.