7 czerwca 2026
Aktualności

Tarnowska policja ostrzega przed metodą „Na policjanta”: Seniorka straciła 78 tysięcy złotych

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie prowadzą intensywne śledztwo w sprawie oszustwa metodą „na policjanta”, którego ofiarą padła 74-letnia mieszkanka Tarnowa. Seniorka, będąc pod wpływem manipulacji telefonicznej, przekazała oszustom gotówkę i biżuterię o łącznej wartości przekraczającej 78 tysięcy złotych.

Według ustaleń funkcjonariuszy, kobieta najpierw otrzymała telefon od mężczyzny podającego się za pracownika Poczty Polskiej, który pod pretekstem dostarczenia korespondencji uzyskał jej dane adresowe. Następnie skontaktował się z nią inny mężczyzna, podający się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Przekonał ją, że rozmawia z przestępcami i aby ich zdemaskować, musi przekazać swoje oszczędności i kosztowności do „zabezpieczenia”.

Pod wpływem presji i pozostając w ciągłym kontakcie telefonicznym ze sprawcą, 74-latka przekazała swoje mienie nieznanemu mężczyźnie. Po wszystkim opowiedziała o sytuacji swojemu krewnemu, który natychmiast zawiadomił Policję.

Funkcjonariusze apelują o ostrożność i przypominają, że Policja nigdy nie prosi o przekazywanie pieniędzy ani kosztowności. Każdy, kto otrzyma podobny telefon, powinien jak najszybciej skontaktować się z najbliższą jednostką Policji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *