25 kwietnia 2024
AktualnościFotoreportaże

Tarnowska Solidarna Polska aktywnie wspiera prezydenta Dudę [FOTOREPORTAŻ]

 

Aktywne wsparcie dla prezydenta Andrzeja Dudy okazywane przez tarnowskie struktury Solidarnej Polski to główny temat konferencji prasowej zorganizowanej przez posłów z ugrupowania ministra Zbigniewa Ziobry: Norberta Kaczmarczyka i Piotra Saka.

Na potrzebę mobilizacji w szeregach Zjednoczonej Prawicy w pracy na rzecz reelekcji prezydenta Andrzeja Dudy zwracał szczególną uwagę poseł Norbert Kaczmarczyk, który podkreślał, że:

Wytężona praca jest niezbędna zwłaszcza w miejscach takich jak Małopolska, gdzie sukces Zjednoczonej Prawicy w ostatnich wyborach parlamentarnych był bardzo duży. Wystarczy w tym względzie przypomnieć historyczny wynik w okręgu tarnowskim, gdzie jako drużyna zdobyliśmy rekordowe 7 mandatów. Taka wola walki o zwycięstwo jest pożądana także i teraz. Jesteśmy cały czas w terenie wspierając prezydenta, a ja zainicjowałem akcję <100 spotkań Kaczmarczyka>. Podczas tych spotkań zachęcam także do oddania głosu na prezydenta Dudę w majowych wyborach.

Wskazano na duże zaangażowanie Solidarnej Polski w zbiórkę podpisów poparcia dla prezydenta Andrzeja Dudy, liczne spotkania z obywatelami okręgu tarnowskiego, prace biur poselskich czy korzystanie z materiałów wyborczych jako główne filary wsparcia w tej kampanii prezydenckiej.

Musimy zrobić wszystko, aby postawić kropkę nad „i” jeszcze w pierwszej turze. Nie możemy dopuścić do tego, by pan prezydent był narażony na walkę w II turze z całym światem politycznym, ze wszystkimi przeciwnikami. Nie będzie jednej osoby ze strony opozycji, która powie dobre słowo o prezydencie – dodaje Norbert Kaczmarczyk.

Poseł Piotr Sak podkreślał:

Prezydent Andrzej Duda był zwiastunem <Dobrej Zmiany> i dzisiaj po 5 latach jego prezydentury można powiedzieć, że jest jej stabilizatorem. Jest gwarantem kontynuacji kursu obranego przez Zjednoczoną Prawicę w kolejnych latach. Wszystkie ręce na pokład. Wspierajmy Prezydenta Dudę w najbliższych tygodniach, ponieważ znajduje się on w połowie drogi i nie może teraz zatrzymać się czy zawrócić, a naszym obowiązkiem jako Solidarnej Polski jest go w tej drodze wesprzeć..

Dariusz Niemiec, dyrektor Biura Poselskiego Norberta Kaczmarczyka nawiązał z kolei do decydującej wagi tych wyborów:

Mobilizacja jest konieczna ze względu na to, że te wybory są bardzo ważne. Zdecydują one o tym jaka będzie Polska. Czy wrócimy do czasów, kiedy to Polska i Polacy nie byli na pierwszym miejscu, a przemysł pogardy pracował przeciwko środowiskom prawicowym na najwyższych obrotach? Ostatnio mieliśmy przykład powrotu do tego typu złych praktyk, kiedy zaatakowano rodzinę Ministra Sprawiedliwości. Polityczny atak na rodzinę to w mojej ocenie ekstremalny przykład zezwierzęcenia i między innymi takie zachowania musimy powstrzymać w majowych wyborach.

Podczas konferencji obecny był także przedstawiciel Forum Młodych Solidarnej Polski – Mateusz Kiełkowski – który wskazał, że młodzieżowa organizacja jest w sposób szczególny zaangażowana w zbiórkę podpisów poparcia dla Andrzeja Dudy oraz zwrócił uwagę na istotną rolę mediów społecznościowych w toczącej się kampanii wyborczej.

Fot. Wojciech Biedroń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.