25 lutego 2024
Aktualności

Tarnowska strzelnica prezentowana na Węgrzech

Węgierscy żołnierze, policjanci i funkcjonariusze straży granicznej trenują na strzelnicy kontenerowej, należącej do Zakładów Mechanicznych Tarnów S.A. Od 3 kwietnia strzelnica jest prezentowana w Budapeszcie, Debreczynie i w Szolnoku. Prezentacja potrwa tydzień.

Obiekt Szkolenia Podstawowego i Zaawansowanego Kryta Mobilna Strzelnica Ćwiczebna w Kontenerach 40 ft HC – bo tak brzmi pełna nazwa strzelnicy – jest wysoko wyspecjalizowanym centrum szkoleniowym, umożliwiającym między innymi prowadzenie treningów strzeleckich z broni palnej. Pracownicy Zakładów Mechanicznych, którzy prezentują strzelnicę na Węgrzech, umożliwią przeprowadzenie treningu strzeleckiego służbom wojskowym, funkcjonariuszom policji, a przede wszystkim – załogom posterunków tamtejszej Straży Granicznej. Kompletna strzelnica kontenerowa składa się z dwóch lub więcej połączonych kontenerów, w których można prowadzić trening strzelecki na dystansie od 5 do 50 metrów ze stałej i zmiennej linii otwarcia ognia. Bardzo ważną zaletą strzelnicy kontenerowej jest możliwość zainstalowania multimedialnego interaktywnego trenażera do realizacji zadań treningu strzeleckiego. Jak informują przedstawiciele ZMT – już po pierwszym dniu wizyty widać było ogromne zainteresowanie możliwościami strzelnicy

– Węgrów zaskoczyło to, że oprócz ćwiczeń z ostrej amunicji można trenować też przy użyciu wskaźników laserowych – mówi Mariusz Rusnak, lider sekcji Systemy Kontenerowe w ZMT.

Strzelnica umożliwia prowadzenie treningu strzeleckiego indywidualnego, w parach lub zespołach zadaniowych z wykorzystaniem amunicji ostrej lub  wskaźników laserowych. Strefę strzelań zaprojektowano do bezpiecznego prowadzenia ognia amunicją ostrą z pistoletów centralnego i bocznego zapłonu o kalibrze do 11,43 mm, pistoletów maszynowych o kalibrze do 9 mm – ogniem pojedynczym lub krótkimi seriami, oraz z wykorzystaniem karabinków o kalibrze 5,56×45 mm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.