Tarnowskie Forum Gospodarcze, czas start!

„Przyszłość jest teraz. Gospodarka bez wróżenia z fusów” – takim hasłem opatrzyli sesję plenarną organizatorzy odbywającego się w Tarnowie dziś i jutro Forum Gospodarczego, którego uczestnicy będą starali się odpowiedzieć na pytanie, jak przygotowujemy nasze firmy i organizacje na to co przynosi czwarta rewolucja przemysłowa i jak skorzystać ze scenariuszy przyszłości, zmieniając firmy i same miejsca pracy? Oczywiście podczas poszczególnych paneli dyskusyjnych nie zabraknie też tematów dotyczących tego, co tu i teraz. Partnerem medialnym Forum jest ,,Kurier Tarnowski”. 

Tarnowskie Forum Gospodarcze jest swego rodzaju preludium przed planowanym w przyszłym roku Forum Ekonomicznym w Karpaczu – największą konferencją polityczno-gospodarczą w Europie Środkowej i Wschodniej. Organizatorami wydarzania, które startuje dzisiaj w Tarnowie są Instytut Wschodni i Prezydent Miasta Tarnowa, a nad całością czuwa Wydział Rozwoju Gospodarczego UMT.

Tarnowskie Forum Gospodarcze będzie okazją do debaty o kluczowych problemach europejskiej gospodarki, która dopiero co narażona na negatywne skutki pandemicznych obostrzeń, dziś musi stawić czoła potężnym wyzwaniom związanym z wojną w Ukrainie.

Dlaczego forum gości w Tarnowie? Otóż nasze miasto wraz z ościennymi gminami, w ramach Aglomeracji Tarnowskiej, od lat współpracuje na rzecz szeroko pojętego rozwoju gospodarczego oraz inicjowania przedsięwzięć proinwestycyjnych. To daje efekty i miasto może pochwalić się takimi wyróżnieniami jak Nagroda Krakowskiego Parku Technologicznego w kategorii: „Najlepiej przygotowane tereny inwestycyjne” oraz I miejscem w województwie małopolskim w IX Ogólnopolskim Konkursie „Grunt na medal”, zorganizowanym przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu.

Podczas Forum odbędzie się kilkadziesiąt wydarzeń: debat, sesji plenarnych, rozmów, prezentacji i bloków tematycznych. W trakcie Forum goście i szerokie grono ekspertów będą debatować nad takimi kluczowymi zagadnieniami jak: bezpieczeństwo energetyczne, reindustrializacja, gospodarka cyfrowa, rewolucja elektryczna w motoryzacji czy polityka klimatyczna.

Wśród tematów paneli dyskusyjnych są m.in. takie jak: „Polityka społeczna a rozwój gospodarczy”, „W jaki sposób optymalizować wydatki w ochronie zdrowia?”, „Prywatna, państwowa, spółdzielcza i komunalna – czy forma własności ma wpływ na funkcjonowanie biznesu?”, „Przemysł sportowy – jak można zarobić na aktywności fizycznej?”, „Infrastruktura – klucz do rozwoju regionów”, „Innowacje w energetyce – bariery i wyzwania na następne dekady”, „Geopolityczne i gospodarcze konsekwencje wojny na Ukrainie”, „Wyzwania finansowe samorządów w obliczu kryzysu gospodarczego”.

Wśród 400 gości Forum i uczestników poszczególnych paneli, które odbywać się będą w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych przy ul. Lippóczy’ego 4 są m.in.: Ryszard Florek, prezes zarządu FAKRO; prof. Piotr Wachowiak, rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie; prof. Sylwester Tabor, rektor Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie; prof. Leszek Jankowski – Państwowy Instytut Geologiczny, Państwowy Instytut Badawczy; prof. Grzegorz W. Kołodko, Akademia Leona Koźmińskiego; poseł Krzysztof Gawkowski, przewodniczący Klubu Parlamentarnego Lewicy; Jan Rokita, były polityk, a obecnie publicysta; prof. Jacek Majchroski, prezydent Krakowa; Zygmunt Berdychowski, przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego, Fundacja Instytut Studiów Wschodnich; Robert Gołaszewski, redaktor naczelny „Business Magazine”; minister Agnieszka Ścigaj z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów; Arkadiusz Urban, prezes zarządu Krajowego Zasobu Nieruchomości; Jakub Kupecki, dyrektor Instytutu Energetyki. Są goście z Ukrainy, Słowacji, Gruzji, posłowie, prezydenci miast, dyrektorzy firm, radni i biznesmani. Moderatorem sesji plenarnej będzie Bogusław Chrabota, redaktor naczelny, Gremi Media S.A.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.