18 maja 2024
Kultura

TCK: Jutro nietypowy wernisaż, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie

Wernisaż, podczas którego będzie można kupić prace, z których dochód zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie, to najnowsza propozycja Tarnowskiego Centrum Kultury. Na wystawie zaprezentowane będą kadry powstałe w ramach zajęć pracowni fotograficznej w TCK. Wernisaż odbędzie się w najbliższą sobotę, 5 marca o godz. 18.

plakat TCK

Na wystawie będzie można oglądać zdjęcia wykonane przez uczestników Akademii FIAP, czyli Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej, która działa w otwARTej pracowni fotograficznej w TCK. Kilkadziesiąt prac to tylko fragment dotychczasowej pracy tej grupy i działalności pracowni fotograficznej otwARTa, której koordynatorem jest Tomasz Sobczak. To ich pierwsza prezentacja, ale – jak twierdzą koordynatorzy – na pewno nie ostatnia.

Na wystawie będzie można obejrzeć prace, których autorami są: Marzena Jachym, Bożena Kaczmarczyk, Agnieszka Król, Elżbieta Litwora, Bogdan Litwora, Krzysztof Madej, Michalina Madura-Motyka, Paulina Michałek, Kinga Miśkowicz, Mateusz Nemczura, Gabrysia Półkoszek, Małgorzata Sikora, Eugeniusz Tadel, Jarosław Wrona, Piotr Ziębiński. Istnieje możliwość zakupu ich zdjęć. Dochód ze sprzedaży autorzy przeznaczą na pomoc dla obywateli Ukrainy. Każdy z twórców zdecyduje o tym, gdzie przekaże środki. – Wiem, że będą to wpłaty do organizacji, ale także bezpośrednia pomoc dla rodzin przebywających w Tarnowie, którym już część z nas pomaga. Cena bazowa pięknego zdjęcia, profesjonalnie wydrukowanego i opatrzonego w passe-partout ustalona jest na bardzo przystępnym poziomie 100 zł. Nie jest to licytacja jednak liczę na hojność i ofiarność oglądających – mówi Tomasz Soczak.

Ekspozycja będzie czynna od 7 do 19 marca, od poniedziałku do piątku od godz. 10 do 18, w soboty od  godz. 10 do 17. Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.