29 maja 2024
Kultura

Teatr odkrywa karty i prezentuje ciekawy repertuar na najbliższe miesiące

Sporo ciekawych propozycji widnieje w ofercie tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego, który przedstawił swój repertuar do końca maja. Znajdują się w nim nie tylko nowe propozycje, ale także lubiane tytuły oraz wielkie powroty.

Luty rozpocznie się od muzycznego monodramu w reżyserii Joanny Satanowskiej. Na spektakl „Bądź taka, nie bądź taka” składać będą się wykonywane przez Karolinę Gibki największe przeboje „Maanamu” oraz filmowe wizualizacje, w których aktorka wcieli się w rolę wokalistki zespołu, Olgi Jackowskiej – Kory. Pokazy przedpremierowe odbędą się 9 i 10 lutego, prapremiera w niedzielę 11 lutego.

Trzy tygodnie później, w niedzielę 4 marca odbędzie się kolejna premiera z cyklu „Kobiety o kobietach” – „Balladyna” Juliusza Słowackiego w interpretacji Bożeny Suchockiej. Nie będzie to jedyna okazja do spotkania z literaturą romantyczną. W styczniu miał bowiem miejsce powrót, nagrodzonej w ogólnopolskim konkursie „Klasyka żywa”, mickiewiczowskiej „Grażyny” w reżyserii Radosława Rychcika, której kolejne pokazy oglądać będzie można w połowie kwietnia. W marcu na tarnowską scenę powrócą natomiast monodram „Kolega Mela Gibsona” oraz komedia „W pokoju obok”.

W lutym oraz w pierwszym tygodniu kwietnia zobaczyć będzie można „Poskromienie złośnicy” Williama Shakespeare’a w reżyserii Anny Gryszkówny, spektakl, z którym tarnowski teatr wszedł w Nowy Rok (premiera przedstawienia miała miejsce 30 grudnia 2017 roku). Na „Porachunki z katem” Martina McDonagha w reżyserii Marcina Hycnara, czyli czarną kryminalną komedię, która zainaugurowała ubiegłoroczny Ogólnopolski Festiwal Komedii „Talia”, tarnowski teatr zaprasza natomiast w pierwszy weekend lutego oraz w maju.

Przez trzy kwietniowe wieczory (20, 21 i 22) na Scenie Underground po dłuższej nieobecności pojawi się piękny, kameralny spektakl o marzeniach i niedoskonałościach, czyli wielokrotnie nagradzany „Jakobi i Leidental” w reżyserii Małgorzaty Warsickiej. Z kolei Anna Wieczur-Bluszcz zrealizuje sztukę „Płuca” Duncana Macmillana. Premiera przedstawienia, w którym udział wezmą Ewa Jakubowicz oraz Filip Kowalczyk będzie miała miejsce 29 kwietnia na Małej Scenie.

W repertuarze na nadchodzące miesiące nie zabraknie również spektakli dla najmłodszych widzów, którzy będą mogli obejrzeć m.in. „Tajemniczy ogród”, „Małego księcia”, „Lato Muminków”, „Pinokia” czy „Lokomotywę II”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.