22 lutego 2024
AktualnościFotoreportaże

Termomodernizacja w gminie Radłów nabiera tempa [FOTOREPORTAŻ]

Trwają prace związane z termomodernizacją budynków szkół oraz Urzędu Gminy w Radłowie. Wartość całej inwestycji to ponad 3 miliony złotych, z czego 43 proc. to dofinansowanie ze środków z Unii Europejskiej. 
termo-ue
Siedziba urzędu gminy w Radłowie i tamtejszy zespół szkół oraz zespół szkolno-przedszkolny w Biskupicach Radłowskich oraz szkoła w Woli Radłowskiej – to te obiekty jeszcze w grudniu tego roku zyskają nowy wygląd, staną się bardziej przyjazne dla środowiska, a także tańsze w utrzymaniu. Nie bez znaczenia jest też troska o uczniów, którzy będą mogli uczyć się w komfortowych warunkach. Wszystko dzięki gruntownej termomodernizacji, która realizowana jest w gminie Radłów. Dzięki prowadzonym pracom uda się m.in. ocieplić ściany zewnętrzne, wymienić okna i drzwi oraz zmodernizować systemy centralnego ogrzewania.
– W poprzednich latach mocno inwestowaliśmy w rozwój sieci kanalizacyjnej, w którą wpompowaliśmy 13 milionów złotych. To zostało docenione, w kategorii gmin wiejsko-miejskich zajęliśmy 3. miejsce w Polsce pod kątem pozyskiwania środków unijnych – w powiecie tarnowskim jesteśmy najlepszą gminą w tym zakresie od kilku już lat – wyjaśnia burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka. – Nie zachłystujemy się laurem zwycięstwa i cały czas pracujemy. Dlatego teraz przyszedł czas na bardzo potrzebną termomodernizację budynków użyteczności publicznej. Udało nam się pozyskać blisko 1,5 miliona złotych dofinansowania na termomodernizację, która będzie kosztować w sumie prawie 3,5 miliona złotych. To bardzo ważna inwestycja, która poprawia nie tylko estetykę, ale przede wszystkim efektywność energetyczną obiektów. Budynki szkół w Radłowie, Biskupicach Radłowskich i Woli Radłowskiej zostaną wyremontowane w ramach termomodernizacji do 30 listopada. Natomiast remont Urzędu Miejski potrwa do końca roku.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 poddziałanie 4.3.2 Głęboka modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej SPR oraz budżetu Gminy Radłów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.