To były prawdziwe Dni Radości Osób Niepełnosprawnych z…Markiem Piekarczykiem

– Społeczeństwo, w którym najsłabsza jednostka nie może się rozwijać skazane jest na zagładę – mówi znany muzyk Marek Piekarczyk. Artysta zabiera głos w sprawie osób niepełnosprawnych. Jego zdaniem ciągle jest wiele do zrobienia.

Legenda polskiej muzyki rockowej i juror znanego telewizyjnego talent show „The Voice of Poland” przyjechał do Tarnowa specjalnie na zaproszenie Zespołu Przychodni Specjalistycznych i poprowadził warsztaty muzyczne w ramach Dni Radości Osób Niepełnosprawnych.

Problemy tych ludzi zna z własnego doświadczenia, bo przez 15 lat opiekował się swoim ojcem, który poruszał się na wózku inwalidzkim…

– Wszystkie miasta w jakich byłem wyglądają jak miasta dla ludzi, którzy mają zawsze zdrowe nogi i nigdy nie jeżdżą na żadnych kółkach. To nie dotyczy tylko niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. Sam woziłem mojego syna w wózku dziecięcym i wiem jakie to trudne dostać się do sklepu, punktu usługowego czy urzędu. W urzędach jest najgorzej. Uważam, że społeczeństwo, w którym najsłabsza jednostka nie może się rozwijać to jest społeczeństwo, które wymrze. Bo społeczeństwo egoistyczne nie ma szansy bytu – powiedział muzyk.

Podczas spotkania z niepełnosprawnymi rozdawał im swoje książki z autografami i poprowadził warsztaty muzyczne.

– Jeśli chodzi o śpiewanie to każdy myśli o głosie, o ćwiczeniach a nikt nie myśli o tym po co ma śpiewać. Żeby mieć prawo wyjść na scenę trzeba być człowiekiem świadomym tego gdzie się jest i tego, że się mówi do ludzi, bo śpiewanie to jest przemawianie do ludzi. Jeżeli nie masz nic do powiedzenia, jesteś głupszy od swoich słuchaczy to nie wychodź na scenę – mówił Marek Piekarczyk. I apelował aby nigdy nie wypierać się samego siebie, bo to kim było się mając 17 lat i skąd się pochodziło to jest siła, która niesie nas przez całe życie.

W ramach Dni Radości Osób Niepełnosprawnych w Zespole Przychodni Specjalistycznych odbywały się bezpłatne badania, konsultacje medyczne i zabiegi lecznicze. Były także warsztaty muzyczne z Markiem Piekarczykiem, spotkania z żużlowcami oraz zajęcia plastyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *