19 czerwca 2024
Aktualności

TARNÓW: Trwają badania próbek wody z potoku Klikowskiego

Wracamy do tematu! Wczoraj poinformowaliśmy, że tarnowska Straż Miejska prowadziła czynności przy ulicy Mroźnej w Tarnowie, gdzie z rury mającej wylot do potoku Klikowskiego wypływała biała substancja. 

– Po otrzymaniu informacji niezwłocznie inspektorzy WIOŚ w Krakowie wraz z przedstawicielem GIOŚ CLB udali się w teren, tj. na ulicę Mroźną w Tarnowie, wzdłuż której przepływa potok Klikowski, do którego odprowadzane są wody opadowe i roztopowe z BRUK-BET Spółka z o.o. w Tarnowie – relacjonuje Magdalena Gala, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska. – Na miejscu stwierdzono, że z wylotów W-3 i W-4 odprowadzane są ścieki o barwie popielatej powodujące mętność wód powierzchniowych potoku Klikowskiego. Pobrano do badań próbki z tych wylotów oraz dwie próbki wód płynących potoku powyżej wylotu W3 i poniżej wylotu  W4. To dwa skrajne wyloty. Wyloty W2 i W1 znajdują się pomiędzy W3 i W4.

Jak informuje Wojewódzka Inspekcja Ochrony Środowiska, wczoraj rozpoczęto na terenie spółki kontrolę pozaplanową problemową interwencyjną.

Gdy tylko będą znane kolejne ustalenia, m.in.  dotyczące wyników badań pobranych próbek oraz ewentualnych konsekwencji dla Bruk-Betu, będziemy informować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.