21 lutego 2024
Aktualności

Uhonorowali pracowników socjalnych

W Gminnym Centrum Kultury w Żabnie odbyła się uroczysta gala z okazji IV Powiatowego Dnia Pracownika Socjalnego, która zorganizowana została przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie i samorząd gminy Żabno. Była okazją do podziękowań za dla tych, którzy w naszym powiecie pomagają innym ludziom za wykazywaną cierpliwość i wielkie serce.

 Gala połączona była z konferencją ks. dr hab. Jana Bartoszka –  „Wyzwania formacji pracowników socjalnych” oraz dyrektora Wydziału Polityki Społecznej MUW w Krakowie Jacka Kowalczyka „Wyzwania pomocy społecznej w dobie epidemii, kryzysu uchodźczego i energetycznego”.

– Pracownicy socjalni wykonują naprawdę bardzo odpowiedzialną pracę, w której trzeba się wykazać wielką empatią, zrozumieniem, ale również wielką cierpliwością. Dziś jest odpowiedni dzień do tego, aby wyrazić szacunek i uznanie dla ich pracy – powiedział starosta tarnowski Roman Łucarz.

Dla nas to bardzo ważne święto – chcemy uhonorować te wszystkie osoby, które świadczą pomoc w terenie, świadczą pomoc psychologiczną, prawną i taką dosłowną materialną – powiedziała Marta Herduś, burmistrz Żabna.

Uczestnicy uroczystości w Zabnie

Poseł na Sejm RP Urszula Rusecka odczytała list od minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg. Podziękowania pracownikom socjalnym składali też obecni na uroczystości posłowie Anna Pieczarka i Wiesław Krajewski, wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz, wicestarosta Jacek Hudyma, etatowy członek zarządu Tomasz Stelmach, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Irena Kusion, radni powiatowi Grażyna Karaś i Krzysztof Płaczek.

Wręczenie symbolicznych statuetek

Podczas spotkania zostały wręczone symboliczne statueteki przedstawicielom wszystkich ośrodków niesienia pomocy w powiecie tarnowskim.

Występ zespołu Ewenement podczas gali

Wydarzenie uświetnił zespół szkolno – parafilny „EWENEMENT” z Niedomic.

 

źródło: Starostwo Powiatowe Fot. Paweł Topolski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.