25 maja 2024
Aktualności

Unia Tarnów podejmuje dziś Poprad Muszyna

Jeszcze na dobre nie opadły emocje po okazałym zwycięstwie w Drwini, a już dziś czekają nas kolejne. O 17 piłkarze Unii Tarnów podejmą u siebie Poprad Muszyna.

Oba zespoły bardzo udanie zainaugurowały bieżące rozgrywki. Unia Tarnów w wielkim stylu pokonała w Drwini tamtejszy GKS aż 5:1. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Artur Biały, piękne trafienie zanotował Kamil Tyrka, a jeszcze przed przerwą na 4:0 podwyższył Szymon Adamski. Piątego gola dla Jaskółek dołożył Maksymilian Starzyk, który chwilę wcześniej pojawił się na murawie. Poprad również zwyciężył taką samą różnicą bramek, wysoko pokonując u siebie drugi zespół ubiegłorocznych rozgrywek Limanovię 4:0. Do siatki limanowian trafiali Mateusz Orzechowski, Dawid Polański, Mateusz Wilk i Kamil Baran.

W ostatniej dekadzie obie ekipy mierzyły się ze sobą w lidze 12-krotnie. Bilans tych spotkań to 5 zwycięstw Jaskółek, 6 wygranych Popradu i jeden remis. W poprzednim sezonie Unia i Poprad także spotkały się na początku sezonu. W inauguracyjnej kolejce tarnowianie przegrali w Muszynie 0:1. Z kolei w otwierającym piłkarską wiosnę meczu w Jaskółczym Gnieździe biało-niebiescy zwyciężyli 3:2, po dwóch bramkach Szymona Adamskiego i trafieniu Piotra Drozdowicza. Obchodzący w tym roku swoje 60-lecie klub z Muszyny rundę jesienną poprzedniego sezonu zakończył na fotelu lidera, lecz na finiszu rozgrywek musiał uznać wyższość tarnowskiej Unii i Limanovii. Za kilka godzin na murawie stadionu przy ulicy Zbylitowskiej staną zatem naprzeciw siebie najlepsza drużyna jesieni i najlepszy zespół wiosny ubiegłorocznych rozgrywek.

Mecze Unii z Popradem niejednokrotnie obfitowały w wiele sportowych emocji i nie inaczej powinno być tym razem. Podopieczni Daniela Bartkowskiego, po okazałym zwycięstwie w poprzedniej kolejce, będą chcieli równie udanie przywitać się z własną publicznością, dopisując na swoje konto kolejne trzy punkty. Na tym meczu nie może Was zabraknąć! Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o 17.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.