28 lutego 2024
AktualnościKryminalne

Uszkodzenia wiat przystankowych w Skrzyszowie – policja zatrzymała trzech młodych mężczyzn

Tarnowscy kryminalni ustalili i zatrzymali 3 osoby odpowiedzialne za uszkodzenia szyb wiat przystankowych na terenie gminy Skrzyszów. Młodzi mężczyźni przyznali się do zarzutów uszkodzenia mienia i dobrowolnie poddali się karze.

Na początku czerwca policjanci z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum otrzymali zgłoszenie dotyczące uszkodzeń 5 wiat przystankowych w gminie Skrzyszów. Nieznani sprawcy rozbijali w nich szyby, a straty, jakie powstały zostały wycenione na kwotę 6700 złotych.

Zaraz po zgłoszeniu, kryminalni z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komisariatu Policji Tarnów-Centrum rozpoczęli typowania osób odpowiedzialnych za powstałe uszkodzenia. W kilkanaście dni zebrali materiał dowodowy, a następnie spersonalizowali osoby odpowiedzialne za to przestępstwo. Sprawcami okazali się trzej młodzi, 20-letni mieszkańcy gminy Skrzyszów. Pod koniec ubiegłego tygodnia kryminalni z komisariatu przy ul. Narutowicza zatrzymali podejrzewanych i przedstawili im zarzuty uszkodzenia 5 przystanków. 20-latkowie przyznali się do tych czynów, opisali okoliczności, w jakich się tego dopuścili (wracali samochodem osobowym z wydarzenia kulturalnego zorganizowanego w gminie i przejeżdżali obok przystanków autobusowych, do których strzelali z wiatrówki – jak podali: „z nudów”). Policjanci przekazali materiały sprawy do prokuratury, która obejmie podejrzanych aktem oskarżania. Za zniszczenie mienia grozi  kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.