UWAGA! Śnięte ryby w Wątoku! [ZDJĘCIA]

Dziś po godzinie 20. strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie zostali zaalarmowani przez Straż Miejską, że w Wątoku w rejonie ulicy Tuchowskiej znajdują się śnięte ryby. 

strażacy natychmiast udali się na miejsce zgłoszenia i rozpoczęli akcję oczyszczania potoku z martwych ryb. Służby jednak uspokajają, że powodem pojawienia się śniętych ryb może być niski stan wód oraz małe natlenienie. W sumie wydobyto około 3 kilogramy martwych ryb. Woda ma naturalny kolor i póki co nie stwierdzono żadnych toksycznych substancji w wodzie.

W rejonie akcji strażaków pracują policjanci oraz inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie.

Dodajmy, że od kilku dni Polska mierzy się katastrofa ekologiczną na Odrze, skąd wydobyto już 100 ton śniętych ryb. Póki co nie są znane przyczyny. Do tej pory w Małopolsce odnotowano dwa przypadki śniętych ryb. Na szczęście nie ma zagrożenia chemicznego! Jedno ze zdarzeń dotyczy Jeziora Mucharskiego, drugie – stawu w Krakowie przy ul. Falistej. Skala w obu przypadkach – w ocenie służb – nie była duża. W Jeziorze Mucharskim to ok. 140 śniętych ryb niewielkich rozmiarów, w Krakowie – ok. 350 okoni o wielkości ok. 15 cm.

 

Fot. PSP w Tarnowie/Konrad Sikorski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.