25 lutego 2024
Aktualności

W czwartek spotkanie z ekspertem w Fabryce Przyszłości

Już w najbliższy czwartek (27 października) o godz. 10:00 w Centrum Edukacji i Kreacji Cyfrowej Fabryka Przyszłości, odbędzie się kolejne z cyklu „Spotkanie z ekspertem”, którego gościem  będzie Barbara Bielaszka – Podgórny, historyk, archiwista – pracownik Instytutu Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie.

Zbiory archiwalne to wyjątkowo cenny element dziedzictwa kulturowego Polski. Utrwalenie materiałów archiwalnych w formie cyfrowej nadało dziedzictwu nowy wymiar i uczyniło je dostępnym dla szerokiej rzeszy odbiorców.

Na spotkaniu, którego tematem będą cyfrowe zasoby archiwów, zostaną przedstawione wybrane wirtualne archiwa, strony internetowe na których prezentowane są skany i opisy materiałów archiwalnych przechowywanych w polskich archiwach oraz zasady korzystania  ze zbiorów archiwalnych w formie cyfrowej.

Część spotkania zostanie poświęcona archiwom rodzinnym. Uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób prowadzić badania genealogiczne, jak kompletować zbiory, systematyzować odnalezione dokumenty i zdjęcia oraz dbać o zgromadzone archiwalia. Uczestnicy poznają sposoby poszukiwania własnych przodków, ale także tworzenia archiwum rodzinnego.

Spotkanie jest bezpłatne, każdy zainteresowany senior może w nim uczestniczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.