28 lutego 2024
Aktualności

W gminie Skrzyszów powstaną tanie mieszkania na wynajem

Gmina Skrzyszów przystąpi do jednego z tworzonych obecnie SIM-ów, czyli Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. A to oznacza, że w tej podtarnowskiej gminie powstaną tanie mieszkania na wynajem dla młodych rodzin. 

Informacją tą podzielił się wójt gminy Skrzyszów Marcin Kiwior podczas rozmowy w Cafe Tarnów.

– Jestem już po pierwszych rozmowach i dołączymy do jednego z powstających SIM-ów, czyli Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Po przeanalizowaniu zapotrzebowania w naszej gminie, a także możliwości jakie stwarza partycypacja w tym programie, zdecydowaliśmy się do niego dołączyć. Zatem tak, w gminie Skrzyszów powstaną tanie mieszkania na wynajem dla młodych rodzin. Lokalizacji mamy kilka, na pierwsze miejsca wysuwają się Ładna, Skrzyszów i Pogórska Wola – mówił włodarz gminy Skrzyszów.

Wójt Kiwior dodaje, że również w Łękawicy czy Szynwałdzie gmina mogłaby realizować budowy. Ile będzie mieszkań?

– To dziś trudno określić. Jesteśmy obecnie na wstępnym etapie, dopiero przystępujemy do tego programu/spółki, ale myślę, że mówimy o kilkudziesięciu nowych mieszkaniach. Lokalizacja inwestycji w naszej gminie będzie determinowana przede wszystkim atrakcyjnością dla przyszłych najemców – informuje wójt Marcin Kiwior. 

SIM zakłada budowę przystępnie cenowo mieszkań na wynajem z możliwością dojścia do własności. Tylko w naszym województwie dzięki SIM Małopolska ma powstać do połowy 2024 roku blisko 1000 mieszkań.  Przypomnijmy, że podobnie jak gmina Skrzyszów, wcześniej na taki ruch zdecydowała się gmina Wietrzychowice. Oba samorządy przystąpią do nowych SIM-ów. Natomiast SIM Małopolska będzie realizował inwestycje na terenie aż 16 gmin, w tym m.in.: Wierzchosławice, Tuchów, Ryglice, Brzesko, Zakliczyn, Dąbrowa Tarnowska.  

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.