30 maja 2024
Aktualności

W Jadownikach Mokrych utworzą WTZ

Starosta Tarnowski Roman Łucarz, wicestarosta Jacek Hudyma, oraz ks. Zbigniew Pietruszka – dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej i Lidia Radzik – główny księgowy Caritas Diecezji Tarnowskiej, podpisali umowę na utworzenie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Caritas Diecezji Tarnowskiej w Jadownikach Mokrych.

Podpisanie umowy na utworzenie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jadownikach Mokrych

Ośrodek w Jadownikach Mokrych posiada bogate doświadczenie w szeroko rozumianej rehabilitacji na rzecz osób niepełnosprawnych. Wieloletnia działalność i nieprzerwany kontakt ze środowiskiem osób niepełnosprawnych i ich rodzin przyczynił się do powstania licznej grupy (20 osób) kandydatów do Warsztatów Terapii Zajęciowej. Niepubliczna Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy, która funkcjonuje w strukturach Ośrodka, daje perspektywę kolejnych ewentualnych kandydatów do uczestnictwa w zajęciach WTZ, co będzie kontynuacją ich procesu rehabilitacji społecznej i zawodowej w dobrze znanym środowisku. Placówka dodatkowo dysponuje bazą lokalową, pozbawioną barier architektonicznych w pełni dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Uczestnicy spotkania podczas podpisywania umowy na utworzenie warsztatów terapii Zajęciowej w Jadownikach Mokrych

W spotkaniu uczestniczyli także: Anna Górska – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie, ks. Marek Kogut – dyrektor Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Caritas Diecezji Tarnowskiej w Jadownikach Mokrych, oraz Adriana Błaszczyk – kierownik nowo powstałych Warsztatów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.