29 lutego 2024
AktualnościKryminalne

W mieszkaniu miał prawie 3 kilogramy marihuany

Policjanci zatrzymali 40-latka, który w mieszkaniu posiadał prawie 3 kilogramy marihuany. Mężczyzna odpowie przed tarnowskim sądem za posiadanie i rozprowadzanie substancji zabronionych. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Policjanci pionu kryminalnego Komisariatu Policji Tarnów-Centrum uzyskali informacje dotyczące mężczyzny, który w powiecie tarnowskim uprawiał konopie indyjskie. Początkiem listopada zatrzymali 40-latka w jego mieszkaniu, w którym posiadał niemalże 3 kilogramy marihuany. Mężczyzna został przewieziony do komisariatu Policji przy ul. Narutowicza. Podczas prowadzonych rozmów z policjantami przyznał się do posiadania i uprawy konopi, które w Polsce jest prawnie zabronione. Został doprowadzony do tarnowskiej prokuratury, gdzie podczas przesłuchania podtrzymał swoje zeznania. Prokurator przedstawił mężczyźnie dwa zarzuty posiadania i uprawy konopi indyjskich. Za naruszenie artykułów 62 § 2 i 63 § 3 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii ustawodawca przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokurator zastosował wobec 40-latka środki wolnościowe w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju. Mężczyzna poddał się dobrowolnie karze, korzystając z przywilejów artykułu 335 kodeksu karnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.