18 czerwca 2024
AktualnościFotoreportaże

W Radłowie budują nowoczesną halę! ZOBACZ zdjęcia

Za rok mieszkańcy gminy Radłów będą mogli korzystać z nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej. Wartość inwestycji to blisko 22 mln zł z czego 10 800 000 zł pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład, a kolejne dofinansowanie w wysokości 6 000 000 zł pochodzi ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej „Sportowa Polska” 

Wykonawcą tej inwestycji jest firma TARCON sp. z o.o. z Tarnowa. Radłowska hala sportowo-widowiskowa będzie samodzielnym budynkiem, niepodpiwniczonym. Składać się będzie z trzech części: parterowej sali sportowej, dwukondygnacyjnej części zaplecza oraz trzykondygnacyjnej części technicznej.

Budynek zostanie funkcjonalnie podzielony na trzy części:

1. Sali widowiskowo-sportowej o wymiarach około 44 m x 25 m, wraz z zapleczem socjalnym. W tej części znajdą się klatki schodowe, szatnie i łazienki dla sportowców, pomieszczenie nauczyciela (trenera), pomieszczenie pierwszej pomocy, toalety oraz pomieszczenie gospodarcze.

2. Mniejsze sale gimnastyczne, wyposażone w oddzielne szatnie.

3. Część techniczna, w której znajdą się magazyn na sprzęt sportowy, kotłownia, wentylatornia, pomieszczenie z wodomierzem oraz pomieszczenie elektryczne.

W hali sportowej znajdą się również dwie dodatkowe sale gimnastyczne – jedna na parterze, druga na pierwszym piętrze. Sala gimnastyczna na parterze będzie mogła służyć jako sala do ćwiczeń aerobiku lub siłownia, natomiast sala gimnastyczna na pierwszym piętrze będzie przystosowana do gry w squasha. Obie sale gimnastyczne będą miały oddzielne zaplecze szatniowe z osobnymi umywalniami dla kobiet i mężczyzn.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.