12 kwietnia 2024
Aktualności

W Starostwie polała się krew

30 osób wzięło udział w akcji poboru krwi, która odbyła się wczoraj w Starostwie Powiatowym w Tarnowie. Udało się pozyskać 8,5 litra cennego płynu. Wśród honorowych dawców znaleźli się członkowie Klubu HDK, młodzież, pracownicy starostwa, a także osoby, które odpowiedziały na apel.

 

– Cieszy nas, że krwiodawcy chcą podzielić się najcenniejszym lekiem, którego nie możemy kupić ani wytworzyć w laboratorium. Nasze akcje od początku cieszą się dużym powodzeniem, bo by oddać krew nie trzeba jechać do Warszawy czy innych stacjonarnych punktów – mówi Jacek Hudyma, wicestarosta i koordynator akcji. – Krwiodawcy w rozmowach zgłaszają duże zapotrzebowanie na akcje, jeśli któremuś z nich z różnych względów nie uda się oddać krwi, pytają o kolejne wydarzenia i lokalizacje. Cieszy nas także duża świadomość dawców, większość z nich doskonale wie jak przygotować się do donacji i czy np. po szczepieniu na COVID-19 mogą oddać krew – dodaje wicestarosta Jacek Hudyma.

 

Tradycyjnie na każdego krwiodawcę czekały prezenty i upominki przygotowane przez organizatorów. Dzięki zaangażowaniu i zrozumieniu powagi problemu przez oddających krew udało się pozyskać ponad 8,5 litra krwi tak potrzebnej dla ratowania ludzkiego zdrowia i życia. Podczas akcji zarejestrowano 30 osób, z których 19 oddało krew.

Wśród oddających krew był również Andrzej Stępień członek Klubu HDK, który niedawno uczestniczył w VII Ogólnopolskim spotkaniu środowisk Kolbiańskich „Maksymilianalia – Niepokalanów 2022 – otrzymując z rąk organizatorów medal oraz specjalne podziękowanie dla Klubu HDK działającego przy Starostwie Powiatowym w Tarnowie.

W dniu akcji, na miejscu pojawił się również Mobilny Punkt Rekrutacyjny Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tarnowie, gdzie zainteresowani mieli możliwość uzyskania niezbędnych informacji, dotyczących rekrutacji do służby wojskowej, oraz nowo formowanego 113 batalionu lekkiej piechoty w Tarnowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.