25 września 2023
Aktualności

W zgliszczach znaleziono ciało kobiety

Domy płonęły w Zbylitowskiej Górze oraz Białej. 

Niespokojną noc z czwartku na piątek mieli tarnowscy policjanci i strażacy. Tuż przed przed pierwszą w nocy służby zostały wezwane do pożaru budynku jednorodzinnego w Zbylitowskiej Górze. Skierowany na miejsce patrol policji zatrzymał 69-letniego mężczyznę – mieszkańca Zbylitowskiej Góry, który rzekomo miał zaprószyć ogień oraz ranić jednego z domowników. Zatrzymany mężczyzna przyznał się do podpalenia oraz do ranienia właściciela domu. W związku z tym został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, a następnie do tarnowskiego sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Tarnowski Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej i zastosował wobec sprawcy tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Mężczyzna został osadzony w Areszcie Śledczym w Krakowie.

Tej samej nocy, niespełna godzinę później miało miejsce kolejne zgłoszenie o pożarze, tym razem w Białej. 60-latek zgłosił pożar swojego domu. Na miejsce skierowane zostały zastępy straży pożarnej oraz patrol policji. Po ugaszeniu ognia strażacy znaleźli w jednym z pomieszczeń ciało kobiety. Okazało się, że jest to 62-letnia żona zgłaszającego. Wstępne czynności na miejscu wskazują, że ogień pojawił się w korytarzu w miejscu wyczystki kominowej i rozprzestrzenił się po drewnianej stolarce.\

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.