Walentynkowa akcja oddawania krwi

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, tarnowski oddział terenowy przy ulicy Lwowskiej 178A, organizuje kolejną zbiórkę krwi. Akcja skierowana jest do tych krwiodawców, którzy w tygodniu nie mogą zgłosić się do centrum.

Deficyt krwi spowodował, że szpitale musiały wstrzymać niektóre planowe zabiegi i przyjęcia. Najbardziej brakuje krwi w grupach B Rh+, B Rh- i AB Rh-, choć zapasy pozostałych grup też z każdym dniem się kurczą.

W akcję włączyć mają się także wszystkie rady osiedli w Tarnowie oraz strażacy. Krew będzie można oddawać w w Dzień Zakochanych, czyli w niedzielę 14 lutego w godzinach od 9 do 13.

Krew może oddać każda zdrowa osoba w wieku 18-65 lat. W ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi nie należy spożywać alkoholu i ograniczyć palenie papierosów. Trzeba zabrać ze sobą dowód osobisty lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem. Do oddania krwi należy zgłosić się wypoczętym, po lekkim beztłuszczowym posiłku. Zbiórka odbędzie się z zachowaniem całkowitego reżimu sanitarnego.

Więcej o oddawaniu krwi na stronie Honorowych Dawców Krwi PCK Starostwa Powiatowego w Tarnowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *