15 lipca 2024
Kultura

Warsztaty artystyczne w GOK Borzęcin

Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie zaprasza na zajęcia plastyczno-artystyczne związane z plastyką obrzędową Świąt Wielkanocnych. Spotkanie odbędzie się w sali świetlicy GOK w Borzęcinie Górnym dnia 15 marca o godz. 16.00. Uczestnicy wykonają kraszanki, czyli pisanki barwione w łupkach cebuli na których zostaną „wydrapane” przeróżne wzory.

Zajęcia poprowadzi  wielokrotnie nagradzana w konkursach regionalnych na pisankę ludową, instruktor GOK Borzęcin Katarzyna Żurek. Do udziału zaproszeni są wszyscy chętni, którzy chcą spróbować wykonać takie zdobione jajko. GOK zapewnia wybarwione wydmuszki jaj dla uczestników.

Wykonane pisanki  wezmą udział w Gminnym Konkursie Pisanki i Palmy Wielkanocnej, który odbędzie się w GOK Borzęcin w dniu 31 marca 2017r. (piątek).

Kolejną okazją do pochwalenia się pięknie wykonanymi  ozdobami będzie 28. Regionalny Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy,  organizowany przez: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ, Biuro Organizacyjne w Tarnowie, a zaplanowany w dniach 3-8 kwietnia w salach wystawienniczy Muzeum Etnograficznego w Tarnowie, ul. Krakowska.

Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie do dnia: 17 marca 2017r. czytelnie i dokładnie wypełnionych kart zgłoszeń dla prac indywidualnych jak również zbiorowych na adres: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ, Biuro Organizacyjne w Tarnowie, Rynek 16 , 33-100 Tarnów lub mailem: b.rompała@mcksokol.pl

Zgłoszenia można również kierować do GOK w Borzęcinie pod nr tel. 14 6846013, skąd zostanie przesłane zgłoszenie zbiorowe. Regulamin konkursu oraz druki kart zgłoszeniowych można pobrać ze strony internetowej: www.mcksokol.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.