28 maja 2024
Aktualności

Waryś: Zmodernizowano drogę Wójcikowską

Droga „Wójcikowska” w Warysiu, stanowiąca dojazd do gruntów rolnych i gospodarstw w sołectwie doczekała się modernizacji. Stało się to możliwe dzięki środkom zabezpieczonym w budżecie gminy Borzęcin, jak również dofinansowaniu pozyskanym z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

– Prace prowadzono na odcinku 530 metrów. W ramach realizacji zadania wykonana została nawierzchnia bitumiczna z masy mineralno-asfaltowej. Ponadto utwardzono pobocza drogi kruszywem – przybliża Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.

Z realizacji zadania zadowolony jest sołtys Warysia, Józef Bach. – Droga była w złym stanie technicznym i wymagała gruntownego remontu. Zabiegałem o to, wspólnie z radnym Rady Gminy Marcinem Nasiadką od dwóch lat. Nasze starania przyniosły oczekiwany efekt – komentuje sołtys wsi.

Remont drogi Wójcikowska został wykonany w ramach prowadzonej w gminie Borzęcin modernizacji i przebudowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Prace w bieżącym roku realizowane są w trzech sołectwach gminy: w Warysiu, Łękach i Przyborowie. Ich łączna wartość zamyka się kwotą 232 tysiące 123 złote, z czego 98 tysięcy 191 złotych to dofinansowanie pozyskane przez gminę Borzęcin z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.
Koszt realizacji zadania w Warysiu zamknął się kwotą 57 tysięcy 47 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.