18 maja 2024
Kryminalne

Wdarł się do domu, ukradł dokumenty, paliwo i pojeździł cudzym samochodem

Co można zrobić robić w nocy? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie wcale nie musi być oczywista. Mieszkaniec powiatu tarnowskiego zamiast spać w najlepsze, tylko jednej nocy zdołał popełnić aż sześć przestępstw.

Swoją aktywność rozpoczął od wejścia przez niezamknięte drzwi do cudzego domu z którego, wykorzystując sen domowników wyniósł dokumenty i kartę debetową. Nim wyszedł zdążył jeszcze założyć ubrania właściciela, pozostawiając na miejscu własną odzież.
Gdy wreszcie opuścił dom wpadł mu do głowy kolejny pomysł. Mimo odebranego mu prawo jazdy, postanowił przejechać się zaparkowanym w pobliżu osobowym Renault. Zadanie ułatwił mu sam właściciel pozostawiając otwarty pojazd z kluczykami w stacyjce. 42-latek zwiedzał okolicę, po czym udał się do Tarnowa, gdzie zatankował paliwo, nie uiszczając za nie opłaty. Z pełnym bakiem przejechał jeszcze kilkadziesiąt kilometrów, porzucając samochód kilka kilometrów od miejsca zamieszkania. To właśnie tam został zatrzymany przez policjantów z komisariatu Tarnów–Zachód, powiadomionych o kradzieży ze stacji.

Po obfitującej w zdarzenia nocy mężczyzna usłyszał zarzuty – naruszenia miru domowego, kradzieży karty, dokumentów, paliwa, krótkotrwałego użycia pojazdu i jazdy samochodem pomimo cofnięcia uprawnienia do kierowania. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.