12 czerwca 2026
Aktualności

Wiadukt na ul. Wita Stwosza nie dla mieszkańców?

Jakie będzie ostateczne przeznaczenie wiaduktu kolejowego nad ul. Wita Stwosza/ul. Rzeczną w Tarnowie? Przebudowa wiaduktu znajdującego się na terenie zamkniętym – kolejowym jest realizowana przez PKP PLK. S.A. Czy znów tamtędy będą mogli przejechać mieszkańcy, chociażby do swoich ogródków działkowych?  

Kilka tygodni temu jeden z Czytelników zaalarmował naszą Redakcję, że wiadukt nad ul. Wita Stwosza jest nieprzejezdny dla mieszkańców, który skracali sobie tamtędy drogę do pobliskich ogródków działkowych. Po blisko dwóch tygodniach od naszej interwencji wreszcie doczekaliśmy się informacji z tarnowskiego magistratu w tej sprawie.

– Po przebudowie obiekt do chwili obecnej obiekt nie został przekazany do użytkowania i nadal stanowi teren budowy. Jak wynika z informacji uzyskanych od PKP PLK S.A. obecnie trwają procedury mające na celu oddanie obiektu do użytkowania. Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie zwrócił Inwestorowi uwagę na problem związany z brakiem możliwości przejazdu samochodów pod przedmiotowym wiaduktem. Czekamy na odpowiedź – informuje tarnowski magistrat.

 

Jeden komentarz do “Wiadukt na ul. Wita Stwosza nie dla mieszkańców?

  • i bardzo dobrze bo jezdzili jak szaleni niech jezdza na okolo bo strach bylo przejsc tamtędy a kilka wiecej litrow paliwa im niezaszkodzi !!!!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *