28 maja 2024
AktualnościFotoreportaże

Wierzchosławice: Tłumy na Zaduszkach Witosowych [FOTOREPORTAŻ]

Około 3,5 tysiąca osób wzięło dziś udział w dorocznych Zaduszkach Witosowych organizowanych przez Polskie Stronnictwo Ludowe. Uroczystości przy grobie Wincentego Witosa zainaugurowały organizowane przez PSL obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

– Nie pozwolimy, żeby faryzeusze, przebierańcy, oszuści zawłaszczyli i podszywali się pod ruch ludowy. Nie odbiorą nam prawa do biało-czerwonej, nie odbiorą nam prawa do bycia patriotami. Nie jesteśmy od nikogo gorsi – grzmiał na na cmentarzu w Wierzchosławicach prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. – Nie pozwolimy zniszczyć niepodległego państwa polskiego w bratobójczej wojnie totalnej władzy i totalnej opozycji. Polacy chcą normalności. Potrzebują siły, która jest siłą rozsądną, sprawiedliwą, godną, dumną, dążącą do Polski wolnej w rozumieniu wolności indywidualnej, ale wolności która jest też odpowiedzialnością za czasy dzisiejsze i za przyszłe pokolenia

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.