21 lutego 2024
AktualnościFotoreportaże

Wieża widokowa w Iwkowej nową atrakcją turystyczną

Subregion tarnowski szeroko otwiera się na turystów, udostępniając kolejne nowe atrakcje. Tarnowska Organizacja Turystyczna zaprasza do Iwkowej, gdzie powstała wieża widokowa, a tuż obok funkcjonalna infrastruktura z elementami małej architektury oraz starodawna ziemianka. Wieżę o wysokości 30 metrów usytuowano na wzniesieniu Szpilówka (516 m n. p. m.).

– Wieża jest zlokalizowana w miejscu wymagającym zaangażowania i wysiłku, aby tam dotrzeć. Jednak piękne widoki wynagrodzą trud i wysiłek wejścia na jej szczyt – tłumaczą przedstawiciele Tarnowskiej Organizacji Turystycznej, lidera projektu „”Wzrost atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej Subregionu Tarnowskiego etap I”, który jest realizowany w partnerstwie z licznymi samorządami w tym z gminą Iwkowa. Współpraca z gminami umożliwi przyciągnięcie turystów na dłuższy czas, potrzebny do odkrycia wszystkich niezwykłych miejsc. Nowe atrakcje turystyczne są również szansą na rozwój dla lokalnych gospodarstw agroturystycznych, hoteli, restauracji czy obiektów muzealnych.

Wieża widokowa w Iwkowej będzie służyć zarówno turystom indywidualnym, jak i osobom uprawiającym trekking, nordic walking czy turystykę rowerową. To także doskonała lokacja na rodzinny wypad. Za sprawą elementów małej architektury można usiąść, odpocząć, coś przekąsić. Do dyspozycji turystów są altana, ławy i stoły, kosze na śmieci, stojaki na rowery, a także tablice informacyjne, dzięki którym zwiedzający poszerzą swoją wiedzę.
Dodajmy, że inwestycja powstała w pobliżu zielonego szlaku turystycznego i gminnego Szlaku Powstańców. W Iwkowej warto zobaczyć zabytkowy kościółek, pustelnię św. Urbana, kuźnię czy miejsca związane z suszeniem śliwek i wypiekiem chleba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.