25 lutego 2024
Aktualności

Władze PiS zajmą się tarnowską zmianą warty

W poniedziałek wieczorem gruchnęła wiadomość (jako pierwszy informację na ten temat podał ,,Kurier Tarnowski”), że szefowa struktur Prawa i Sprawiedliwości w okręgu obejmującym Tarnów oraz powiaty tarnowski i dąbrowski wysadziła z fotela szefa tarnowskich struktur miejskich PiS urzędującego wicewojewodę Ryszarda Pagacza. Nową szefową partii Jarosława Kaczyńskiego została anonimowa działaczka Magdalena Szwajkosz. Jak informuje RMF FM, ta decyzja będzie przedmiotem dyskusji na najwyższym partyjnym szczeblu.  

Dożynki

Przypomnijmy, że w poniedziałek wieczorem decyzją szefowej PiS okręgu nr 35 Anny Pieczarki, Pełnomocnikiem Komitetu Terenowego Prawa i Sprawiedliwości w mieście Tarnowie została Magdalena Szwajkosz. Jednocześnie funkcję Przewodniczącego Zarządu Komitetu Terenowego przestał pełnić Ryszard Pagacz, który jest obecnie wicewojewodą małopolski. Jak informują nieoficjalnie działacze PiS, posłanka tłumaczyła swoją decyzję, bardzo delikatnie rzecz ujmując, utratą zaufania do wicewojewody. O co dokładnie chodzi? To owiane jest póki co tajemnicą.

Najpierw Katowice, teraz Tarnów

Wielu mogło się wydawać, że ta tarnowska rozgrywka nie znaczy nic w skali kraju. Na nieszczęście poseł Pieczarki ,,tajming” okazał się fatalny, gdyż tarnowska zmiana warty zbiegła się potężnym tąpnięciem na Śląsku, gdzie PiS stracił większość w tamtejszym sejmiku. Media ogólnopolskie natychmiast zaczęły łączyć obie sprawy. 

– Zmiany rządzących w województwie nie będzie, ale lokalne struktury partii w Tarnowie aż buzują. Władzę w powiecie i mieście przejmuje środowisko Beaty Szydło i związanej z nią posłanki Anny Pieczarki – informuje Roch Kowalski z RMF FM. Dziennikarz podkreśla, że mamy w Tarnowie do czynienia z czystką w wykonaniu frakcji Beaty Szydło rękami poseł Pieczarki, która ,,zdecydowała o pozbawieniu partyjnych stanowisk Ryszarda Pagacza, uchodzącego za człowieka Ryszarda Terleckiego. Niewykluczone, że Pagacz straci także funkcję wicewojewody małopolskiego”.

Ten ruch będzie miał swoje konsekwencje. Wysadzenie z fotela urzędującego wicewojewody, najwyższego przedstawiciela rządu na naszym terenie ma być  przedmiotem dyskusji władz Prawa i Sprawiedliwości na najwyższym szczeblu.   

– O tych problemach – na Śląsku i w Tarnowie – w czwartek rozmawiać będzie kierownictwo PiS-u, a władze zapowiadają, że będą wyciągać poważne konsekwencje wobec nielojalnych członków – informuje RMF. 

Ciepłe słowa o Pagaczu

– Dziękujemy Panu Ryszardowi za ciężką pracę jako Przewodniczącego Zarządu. Jednocześnie wyrażam głęboką nadzieję na naszą dalszą, dobrą współpracę w ramach struktur. Zmiany organizacyjne mają do siebie to, że pobudzają ludzi do działania, dają nowe pomysły. A przed nowym Pełnomocnikiem stawiam duże wyzwanie. Wierzę, że Pani Magdalena wzniesie wiele pozytywnej energii  – mówi Anna Pieczarka.

Główny zainteresowany póki co sprawy nie skomentował. 

Jeden komentarz do “Władze PiS zajmą się tarnowską zmianą warty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.