13 lipca 2024
Aktualności

Wojnicz z budżetem na 2018 rok

Budżet dla gminy Wojnicz na rok 2018 już uchwalony. W czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej w Wojniczu, która odbyła się 28 grudnia, radni przyjęli zaproponowany przez burmistrza Tadeusza Bąka projekt budżetu, i podjęli uchwałę, która określa sposób wydatkowania pieniędzy z gminnej kasy. Zaplanowana kwota dochodów to 49 175 054,00 zł, zakładane wydatki to 49 868 054,00 zł.
Na inwestycje wojnicki samorząd planuje przeznaczyć w rozpoczynającym się właśnie roku sumę 4 496 248,00 zł. W ramach tych środków przewiduje się rozpoczęcie budowy węzła przesiadkowego „Parkuj i Jedź” przy Cmentarzu Komunalnym w Wojniczu, dalszą rozbudowę sieci kanalizacyjnej i wodociągowej, modernizację targowiska w Wojniczu, budowę chodników i poprawę jakości asfaltowych nawierzchni na terenie całej gminy, dalszą modernizację Domu Grodzkiego, rozbudowę infrastruktury rekreacyjnej, modernizacja budynków szkolnych, przedszkolnych i wiele innych.

– Mamy dobry, bezpieczny, a przede wszystkim realny budżet na najbliższy rok. Jako samorząd mamy co robić i wierzę, że jeżeli wszystkie założenia uda nam się zrealizować, a nie widzę powodów żeby myśleć inaczej, to wielu naszym mieszkańcom będzie się żyło lepiej, bezpieczniej i wygodniej. Taka myśl przewodnia towarzyszyła nam przy tworzeniu tego projektu – mówi burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.