15 lipca 2024
AktualnościKryminalne

WOLA RZĘDZIŃSKA: Zamiast zatrzymać się do kontroli, postanowił zwiać

23-letni tarnowianin nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Podjął próbę ucieczki przed oznakowanym radiowozem tarnowskiego ruchu drogowego. Po kilku kilometrach przewrócił się, a konsekwencja jego zachowania jest utrata prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego.

Po godzinie 16. w Woli Rzędzińskiej patrol ruchu drogowego z Tarnowa kontrolował prędkość kierowców przejeżdżających drogą wojewódzką. Policjanci zauważyli kierowcę jednośladu, który na polecenie zatrzymania się zignorował je i odjechał zwiększając prędkość. Policjanci podjęli pościg za motocyklistą, który uciekając, wybierał drogi asfaltowe i szutrowe. Po kilku kilometrach przewrócił motocykl i zakończył ucieczkę. Nie potrafił wytłumaczyć czym spowodowane było jego zachowanie. Wylegitymowany to 23-latek z Tarnowa, trzeźwy, posiadający kategorię prawa jazdy na motocykl.

Z uwagi na jego zachowanie policjanci sporządzili dokumentację będąca podstawą do wszczęcia wobec niego postępowanie za naruszenie artykułu 178b kodeksu karnego, który przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy za brawurowe i niebezpieczne kierowanie motocyklem stwarzając jednocześnie realne zagrożenia w ruchu drogowym oraz dowód rejestracyjny za niewłaściwy montaż tablicy rejestracyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.