20 kwietnia 2024
Aktualności

Wolania i Unia zmierzą się w finale

Wczoraj rozegrano półfinałowe mecze Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej w Tarnowie. Awans do finału zapewniły sobie „jedenastki” trzecioligowej Unii Tarnów i czwartoligowej Wolanii Wola Rzędzińska.

„Jaskółki” o awans do decydującej potyczki walczyły w Zakliczynie z tamtejszym Dunajcem. Mecz zakończył się wynikiem 1-0 (0-0) dla Unii, a jedyną bramkę zdobył w 82 min. Dawid Sojda.

Na stadionie przy ul. Warsztatowej zmierzyły się drużyny Metalu Tarnów i Wolanii Wola Rzędzińska. Pojedynek rozpoczął się po myśli gości, którzy w 18 min. objęli prowadzenie po strzale Mateusza Michonia. Dwadzieścia minut później rzut karny wykorzystał Damian Lubera i Wolania wygrywała 2-0. Jeszcze przed przerwą (44 min.) straty Metalu zmniejszył Damian Wolański, ale w doliczonym czasie gry (90+1 min.) wygraną zespołu z Woli Rzędzińskiej przypieczętował Bartosz Rębacz.