20 czerwca 2024
Aktualności

Wspólne bilety autobusowe dla gminy i miasta? Prezydent Ciepiela próbuje się dogadać…

Prezydent Roman Ciepiela zwrócił się do wójta gminy Tarnów Grzegorza Kozioła z propozycją wdrożenia wspólnych biletów autobusowych dla autobusowej komunikacji miejskiej i gminnej.
Obecnie w autobusach wybranego przez gminę Tarnów przewoźnika, które jeżdżą również po Tarnowie, obowiązują bilety kupowane u kierowcy. Odrębny system biletowy obowiązuje w autobusach MPK. Ponieważ zarówno tarnowianie korzystają z usług gminnego przewoźnika, jak i mieszkańcy gminy Tarnów z autobusów MPK, prezydent Roman Ciepiela zaproponował wójtowi Grzegorzowi Koziołowi opracowanie integracji taryfowej, czego efektem byłyby bilety honorowane przez obydwu przewoźników, co znacznie ułatwiłoby korzystanie z publicznej komunikacji autobusowej mieszkańcom.

– Ta integracja miałaby pozwolić tarnowianom i mieszkańcom gminy korzystanie z komunikacji miejskiej i komunikacji gminnej z wykorzystaniem wszystkich rodzajów biletów stosowanych w obydwu komunikacjach – mówi Roman Ciepiela. – Jest to spore wyzwanie logistyczne, wymagające dostosowania sprzętowego i informatycznego oraz opracowania zasad i metod rozliczania wpływów z biletów, ale myślę, że warto – dodaje prezydent

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.