21 lutego 2024
Aktualności

Wybory samorządowe w 2024 roku? Prezes Kaczyński zapowiada projekt

Kadencja samorządów zostanie najprawdopodobniej przedłużona. Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zapowiedział to wczoraj w Mielcu. PiS złoży w Sejmie projekt ustawy przedłużającej kadencję samorządów o pół roku.

Zbiegły się wybory i to jest niewykonalne, żeby przeprowadzić na raz wybory samorządowe i parlamentarne. To mówi PKW i to mówią także wszyscy szefowie finansów partyjnych – tłumaczył zgromadzonym podczas spotkania w Mielcu prezes Jarosław Kaczyński. 

Zgodnie z kalendarzem wyborczym, wybory samorządowe wypadają jesienią 2023 roku. Jest to pokłosie decyzji z 2018 r., kiedy wydłużono kadencję samorządów z 4 do 5 lat. Jesienią 2023 wypada także konstytucyjny termin wyborów parlamentarnych. Jak zaznaczył prezes Kaczyński w Mielcu: – Nie da się na raz rozliczyć z obydwu tych wyborów. 

Jeden komentarz do “Wybory samorządowe w 2024 roku? Prezes Kaczyński zapowiada projekt

  • Pierwszy raz trafiłem na ten portalik i to jakaś przerażająco polityczna pisowska tuba propagandowa…. Piszący tu nie mają za grosz obiektywizmu…. Z premedytacją nie nazywam ich dziennikarzami…. Koszmarek jakiś….

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.