30 maja 2024
Aktualności

Wyjątkowa wycieczka i spełnione marzenie chorego na nowotwór Kacpra

Uczniowie klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Cieżkowicach mięli okazję odbyć niezwykłą podróż, której celem była jednostka wojskowa – I Batalion Czołgów 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, stacjonujący w Żurawicy. Wśród nich był Kacper, który zmaga się z chorobą nowotworową. W ten sposób spełnił on swoje marzenie.

W lutym u Kacpra zdiagnozowany został złośliwy nowotwór – guz dołu skrzydłowo-podniebiennego lewego. Chemioterapia trwała pół roku. Sam dzień wyprawy miał dla uczniów z Ciężkowic nietypowy przebieg. Jak mówi Józef Parys, Dyrektor ZSOiZ: – Tuż przed ósmą rano przed szkołę podjechał ambulans. Następnie podjechał bus. Wyruszyliśmy w podróż, która miała kilka celów: pogłębić więź uczniów, dać radość całej grupie i spełnić marzenie ciężko chorego Kacpra.

Droga wiodła za Przemyśl do Żurawicy, gdzie stacjonuje I Batalion czołgów 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, a następnie do zamku Sapiehów w Krasiczynie. – Oprócz samej wizyty poznaliśmy pracę żołnierzy, ich codzienny rozkład dnia, trud jaki towarzyszy ich szkoleniu. Spotkaliśmy się przy tym z dużą życzliwością i otwartością – przyznaje Dyrektor ZSOiZ w Ciężkowicach.

 

Jeden komentarz do “Wyjątkowa wycieczka i spełnione marzenie chorego na nowotwór Kacpra

  • Witam, olejki CBD działają . Zażywał je około 3 lat temu członek mojej najbliższej rodziny, olejki kupiliśmy w Konopnej Farmacji z Poznania tam Pani dobrała odpowiednie dawkowania i jak zacząć … na początek stosowana była wersja 5% RAW a poźniej 5 % decarboxylowana firmy essenz następnie 10% . Olejki Pomogły wyleczyć złośliwy nowotwór (normalne leczenie/operacja nie pomogły, i np po operacji „odrósł” on 2 większy). Apteka konopna ma stronę internetową tam jest też numer do nich

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.