17 czerwca 2024
AktualnościKryminalne

Wypadek w Niwce. Policja zdradza szczegóły

Wczoraj doszło do zderzenia ciężarówki i motocykla w Niwce. Motocyklista z urazem kończyn trafił do szpitala. Droga wojewódzka przez kilkadziesiąt minut była całkowicie zablokowana. 

Do wypadku doszło po południu na krętej drodze wojewódzkiej 975 w Niwce, gdzie zderzyły się dwa pojazdy; ciężarówka i motocykl. Przybyłe na miejscu służby udzieliły motocykliście pierwszej pomocy. Mężczyzna z urazem kończyn dolnych i górnych trafił do szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej. Policjanci ruchu drogowego, którzy zostali skierowani do wypadku drogowego przystąpili do ustalania jego okoliczności. Świadkowie, a także ślady, które były na miejscu wstępnie wskazały na przebieg wypadku.

Okazało się, że kierujący pojazdem ciężarowym wyjeżdżał ze strefy zamieszkania na drogę wojewódzką. Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu od strony Wierzchosławic w kierunku Radłowa motocykliście. Ratując sytuację próbował zjechać do prawej strony co spowodowało, że jego samochód wjechał do przydrożnego rowu. Motocyklista natomiast widząc wyjeżdżający pojazd z bocznej drogi ratował się przed zderzeniem kładąc swój jednoślad na boku. Sunąc po asfalcie uderzył jednak w przeszkodę i jego motocykl również znalazł się w rowie obok ciężarówki. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.

Sporządzona na miejscu dokumentacja pozwoli na przeprowadzenie postępowania przygotowawczego przez policjantów tarnowskiej komendy w związku z naruszeniem zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które skutkowały wypadkiem. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.