31 maja 2024
Kultura

Wystawa 25-lat Autorskiej Pracowni Plastycznej Elżbiety i Witolda Pazerów

Wernisaż prac, które powstawały na przestrzeni ćwierć wieku w Autorskiej Pracowni Plastycznej odbędzie się w Galerii TCK w środę, 14 czerwca o godz. 18:00. Wystawa czynna będzie od 16 do 30 czerwca (z wyjątkiem niedziel) w godz. 10:00 – 18:00. Wstęp: 1 zł

Która to już wystawa Autorskiej Pracowni Plastycznej Pazerów… Ile to już lat, ilu wychowanków, warsztatów, projektów… Ile to już godzin spędzonych na wspólnych zajęciach – oko w oko, kreska w kreskę…

Mija właśnie 25 lat od chwili powołania do życia Tarnowskiego Centrum Kultury, nowej miejskiej instytucji kultury z siedzibą w Rynku pod numerem 5. To właśnie tam, na poddaszu, od początku istnienia TCK-u działa pracownia plastyczna pod kierunkiem Elżbiety i Witolda Pazerów. Przez te wszystkie lata swoją pasję dzielili na dwie części – działania artystyczne i dydaktyczne, pracę indywidualną i pracę z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi.

– Być może jest to ostatnia wystawa naszej pracowni bo artyści chcą już odpocząć, przejść na zasłużoną emeryturę. My wszyscy, którzy jesteśmy im winni nasze zrozumienie powinniśmy podziękować i uszanować tę decyzję. Dajmy im więcej szans na malowanie, dajmy im ciepłe wspomnienie miejsca i wspaniałego czasu jaki bezpowrotnie minął. W imieniu wszystkich pracowników TCK i wszystkich uczestników naszej pracowni przez te 25 lat – serdecznie dziękuję Elżbiecie i Witoldowi za wszystko co się zdarzyło, co jeszcze w przyszłości zakiełkuje w kolejnym już pokoleniu artystów – podkreśla dyrektor TCK, Tomasz Kapturkiewicz.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.