29 lutego 2024
Kultura

BWA: Wystawa Identyfikacji Wizualnych

Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zaprasza na Wystawę Identyfikacji Wizualnych w ramach Drugiej Ogólnopolskiej Wystawy Znaków Graficznych. Otwarcie wystaw i oprowadzanie zaplanowano w czwartek (20.10.). Początek o g. 18:30. Wystawa będzie czynna do 20.11.2016.

 

Druga Ogólnopolska Wystawa Znaków Graficznych to wydarzenie mające na celu przedstawienie szerszej publiczności problematyki projektowania znaku. Oprócz prezentacji współczesnych realizacji, jest ona odtworzeniem pierwszej Ogólnopolskiej Wystawy Znaków Graficznych z 1969 roku, na której prezentowano 335 znaków powstałych w powojennej Polsce (w tym CPN, Moda Polska, Unitra).

Wystawa w BWA Tarnów, skupiać się będzie przede wszystkim na identyfikacjach wizualnych, będzie niejako poszerzeniem i uzupełnieniem ekspozycji aktualnie prezentowanej w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie.

Identyfikacja wizualna to zestaw elementów graficznych, które kreują twarz marki, instytucji czy wydarzenia. Kluczem do każdej identyfikacji jest logo. Ekspozycja ma jednak pokazać, że rola i funkcja znaku ulega pewnym przemianom. Bardzo często to kolor, typografia lub key visual wyróżnia markę i nadaje jej pożądanego charakteru. Dzięki współczesnym formom multimedialnym identyfikacje zaczynają być zmieniającą się strukturą, na którą może mieć wpływ także odbiorca (klient). Konkurujące ze sobą marki coraz mocniej przywiązują wagę do tego jakie emocje wzbudzają. A wzbudzić emocje w sposób wizualny nie jest tak prosto.

Na ekspozycji będzie można zobaczyć kilkanaście bardzo różnych zestawów identyfikacji wizualnych. Od takich, promujących wydarzenia kulturalne po wielkie korporacyjne realizacje. Przestrzeń galeryjna ma zachęcić do głębszej analizy środków przekazu wizualnego, które mijamy każdego dnia i mają na nas większy lub mniejszy wpływ, a przy okazji ma ukazać czym jest projektowanie graficzne i jakim stopniu łączy się ono z psychologią, reklamą czy marketingiem.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.