18 maja 2024
Kultura

Wystawa na 10. urodziny Warsztatów Terapii Zajęciowej

fundacjarepiwernisazwystawyplakatOd 6 do 31 października 2016 r. w Galerii Aniołowo w Tarnowie przy ul. Żydowskiej 2, będzie można oglądać wystawę prac plastycznych wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie. Tematem wystawy jest „Wszystko co kocham. 10. urodziny Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II”.

Na ekspozycję składają się fotografie opowiadające o minionych dziesięciu latach życia Warsztatu oraz prace plastyczne wykonane przez podopiecznych podczas zajęć terapeutycznych.

Prace malarskie wykonane w technice akryli przedstawiają ukochane przez artystów miejsca, to za czym tęsknią i do czego chętnie wracają. Górskie i morskie pejzaże, ukwiecone łąki, pola, leśne zakątki i rozlewiska rzek z pewnością urzekną oglądających i przywołają piękne wspomnienia.

– Obok obrazów, podziwiać będzie można wyroby rękodzielnicze i przedmioty użytkowe, zdobione techniką decoupage, a między nimi kuferki, pudełka czy butelki. Wzrok przyciągną z pewnością ciekawe wzory biżuterii zachwycające bogactwem kolorów i różnorodnością materiałów – mówi Maria Mendel, kurator wystawy. – Mamy nadzieję, że każdy odwiedzający wystawę doceni piękno prac i znajdzie wśród nich coś dla siebie – dodaje kurator.

Uzyskany ze sprzedaży dochód, przeznaczony zostanie na pokrycie wydatków związanych z rehabilitacją społeczną uczestników i przyczyni się do ich pełniejszego rozwoju.

Wernisaż wystawy 6 października, początek o godzinie 12.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.