21 lutego 2024
Aktualności

XVI Forum Europejskie Szkół Ziemi Tarnowskiej

W czwartek w Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie (ul. Sanguszków 28)  odbędzie się XVI Forum Europejskie Szkół Ziemi Tarnowskiej. Wydarzenie, połączone z konkursem oraz panelem dyskusyjnym.

Forum Europejskie to przedsięwzięcie zainicjowane przez ZSEO w 2007 roku. Towarzyszący mu konkurs odbywa się każdego roku pod patronatem znanych osobistości ze świata nauki, biznesu i polityki. Od samego początku patronuje mu prezydent Tarnowa. W tym roku honorowy patronat nad wydarzeniem objęli także m.in. poseł do Parlamentu Europejskiego Adam Jarubas, poseł na Sejm RP Władysław Kosiniak-Kamysz oraz marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.

O godz. 9:00 rozpocznie się konkurs „Erasmus+ – edukacja, rozwój, przygoda”, w którym wezmą udział uczniowie szkół średnich oraz klas ósmych szkół podstawowych z Tarnowa i powiatu tarnowskiego. Główną nagrodą w konkursie jest wycieczka do Brukseli.

Program Forum obejmuje także: panel szkoleniowy dla dyrektorów, koordynatorów, nauczycieli i opiekunów uczniów „Fundusze unijne dla szkół”, prelekcję „Zadania realizowane przez Związek Młodzieży Wiejskiej” oraz panel dyskusyjny „Erasmus+ – edukacja, rozwój, przygoda”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.