Z 2 promilami wracał do domu… samochodem

W Tarnowie został ujęty i przekazany policjantom  41-latek, który jechał Fiatem Punto w kierunku centrum Tarnowa. Po zatrzymaniu okazało się, że w wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu.
W środę przed godziną 20. dyżurny tarnowskiej komendy otrzymał informację od jednego z kierowców, którego zaniepokoiło zachowanie jadącego przed nim osobowego Punto. Jego kierowca, co rusz najeżdżał na prawy krawężnik i nie potrafił kontynuować jazdy na wprost. Gdy dojechał do ronda przy ul. Klikowskiej silnik Punto odmówił posłuszeństwa i pojazd się zatrzymał. Wówczas świadek podszedł do kierowcy, pomógł mu zepchnąć samochód na chodnik, po czym wyjął ze stacyjki kluczyk. Powiadomiony patrol tarnowskiej drogówki pojawił się chwilę później, a przeprowadzone badanie trzeźwości kierowcy punto, nie budziło już żadnych wątpliwości. 41-latek „wydmuchał” ponad 2 promile.
Z uwagi na stan nietrzeźwości, kierowca stracił swoje prawo jazdy. Został on przekazany osobie wskazanej, a samochód, którym jechał, odholowano na parking strzeżony. Poza opłatami związanymi z holowaniem pojazdu oraz jego parkowaniem, nieodpowiedzialnego kierowcę czekają jeszcze konsekwencje wynikające z wszczętego postępowania karnego. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego, mając powyżej 2 promile, tarnowianin musi licz się możliwością kary pozbawienia wolności do lat 2, wysoką grzywną i 3-letnim zakazem prowadzenia pojazdów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.