19 czerwca 2024
Aktualności

Z prezydentem o zakliczyńskiej gminie

W Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, w którym wziął udział m.in. burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak. Podczas rozmowy z prezydentem Andrzejem Dudą poruszył kilka tematów związanych z zakliczyńską gminą i ponowił zaproszenie dla głowy państwa do odwiedzenia miejscowości nad Dunajcem.
Podczas uroczystości Andrzej Duda nadał odznaczenia państwowe osobom zasłużonym dla rozwoju samorządu terytorialnego oraz w działalności na rzecz społeczności lokalnej.
Prezydent podkreślił, że służba społeczeństwu to istota samorządu. Trzeba mieć powołanie do tej służby, ale trzeba mieć też odwagę. Zwracał uwagę, że prawdziwym podmiotem służby ludzi, którzy są samorządowcami są ich współobywatele, współmieszkańcy.

– Służba społeczeństwu to jest to, czego się Państwo kiedyś podjęliście, czego cały czas się podejmujecie, w tym roku też będziecie się zapewne w wielu przypadkach podejmowali, biorąc pod uwagę, że dla samorządu terytorialnego w Polsce to jest rok wyborczy – mówił Andrzej Duda, zwracając się do samorządowców obecnych na uroczystości w ogrodach Pałacu Prezydenckiego. – Trzeba mieć nie tylko powołanie do tej służby, ale trzeba mieć jeszcze odwagę. Wszyscy wiemy, że to jest bardzo poważne wyzwanie związane z wieloma trudnościami.

Do Pałacu Prezydenckiego zaproszony został również burmistrz Dawid Chrobak, który przeprowadził osobistą rozmowę z prezydentem Dudą.

W rozmowie poruszyłem tematy związane z zakliczyńską gminą oraz ponowiłem zaproszenie do Zakliczyna – wyjawia D. Chrobak.

Dzień Samorządu Terytorialnego – obchodzony 27 maja – został ustanowiony przez Sejm RP (uchwałą z 29 czerwca 2000 roku) dla upamiętnienia pierwszych wyborów samorządowych w 1990 roku i w rocznicę 10-lecia odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.