30 maja 2024
Aktualności

Zaatakował w Sejmie posła Krajewskiego. Chcą mu odebrać immunitet

W Sejmie zakończyło się posiedzenie Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych. Dlaczego o tym piszemy? Otóż posłowie pochylili się nad wnioskiem Prokuratora Okręgowego w Warszawie o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła Sławomira Nitrasa (PO). Przypomnijmy, poseł Platformy Obywatelskiej, podczas jednego z posiedzeń staranował posła ziemi tarnowskiej Wiesława Krajewskiego z Prawa i Sprawiedliwości. 

W październiku 2020 roku doszło do żenującej sytuacji w sejmowych ławach z udziałem posła Platformy Obywatelskiej oraz posła Prawa i Sprawiedliwości Wiesława Krajewskiego. Ten pierwszy fizycznie zaatakował ,,swojego kolegę”. Na umieszczonym w sieci nagraniu można zobaczyć posła Nitrasa taranującego ze złością i premedytacją posła Krajewskiego. Zaatakowany omal nie uderzył głową o sejmowe ławy, w ostatniej chwili chroniąc się przed upadkiem. 

 

Sprawą zajęła się warszawska prokuratura, która wystąpiła do Sejmu z wnioskiem o uchylenie immunitetu posłowi Sławomirowi Nitrasowi, aby mógł usłyszeć zarzuty. Podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych posłowie przychylili się do wniosku prokuratora. Teraz sprawą zajmie się Sejm, który ostatecznie zdecyduje o uchyleniu immunitetu politykowi PO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.