21 lutego 2024
AktualnościFotoreportaże

ŻABNO: Nowa pracownia komputerowa otwarta [ZDJĘCIA]

 
Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Janusza St. Pasierba w Żabnie staje się prawdziwie nowoczesną szkołą, wykorzystującą w edukacji najnowszą technologię informatyczną.
 
W uroczystym otwarciu nowej pracowni wzięli udział przedstawiciele zarządu powiatu tarnowskiego – Starosta Roman Łucarz oraz Etatowy Członek Zarządu Tomasz Stelmach. Ponadto w uroczystości uczestniczył dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Tarnowie Czesław Mida.
 
– Warto inwestować w młodzież, żeby jak najlepiej sobie radziła we współczesnym świecie – mówi Starosta Tarnowski Roman Łucarz. – Zwłaszcza w tych nowych, tak szybko rozwijających się technologiach. Myślę, że nasza młodzież może rozwijać się właśnie dzięki wykorzystaniu wiedzy zdobytej w dziedzinach, w których znajomość informatyki jest niezbędna i przydatna. – Samorząd Powiatu Tarnowskiego inwestuje w tego typu nowoczesne pracownie informatyczne – to już piąta nowa pracownia w tej kadencji samorządu, która została uruchomiona. Inwestycja w młodzież i zawody informatyczne to nasza przyszłość i pewne miejsca pracy dla młodych ludzi po zakończeniu edukacji – dodaje Tomasz Stelmach Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego.
Pracownia została wyposażona w nowoczesne komputery, które posiadają specjalne oprogramowanie, takie jak Adobe Photoshop, Adobe Illustrator czy CorelDRAW. Te narzędzia są bardzo ważne dla uczniów, ponieważ dzięki nim będą mieli możliwość zdobycia praktycznych umiejętności, które są wymagane na rynku pracy w dziedzinie grafiki i poligrafii cyfrowej. W nowej pracowni znajdują się także nowoczesne biurka i krzesła, które pozwalają na komfortową pracę.
Inwestycja, w ramach której zmieniono także instalację elektryczną i skonfigurowano nową sieć komputerową została sfinansowana przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie.
 
– Kwota ponad 120 tysięcy złotych, która została przeznaczona na ten cel, to znacząca pomoc dla szkoły i uczniów. Dzięki temu wsparciu nasza szkoła może zaoferować swoim uczniom najlepsze warunki nauki i przyczynić się do ich lepszego przygotowania do przyszłej pracy – powiedziała dyrektor placówki Agnieszka Kurzydym.
 
Nowa pracownia zdecydowanie przyczyni się do poprawy jakości nauczania, będzie sprzyjać dalszemu rozwojowi szkoły, a także ułatwi uczniom pracę na lekcjach nie tylko informatyki, ale również innych zajęć, na których jest wykorzystywana technologia informacyjna. To ogromna szansa dla naszej szkoły prowadzonej przez samorząd powiatowy, aby stać się jeszcze bardziej konkurencyjną na rynku ofert edukacyjnych w naszym regionie.
 
 
Zdjęcia: Paweł Topolski/Starostwo Powiatowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.