18 czerwca 2024
AktualnościFotoreportaże

Zaduszki Witosowe z dramatyczną walką o życie działacza PSL [ZDJĘCIA]

Nie tak miały wyglądać tegoroczne Zaduszki Witosowe. W trakcie obchodów przytomność stracił jeden z uczestników wydarzenia. Natychmiast przystąpiono do reanimacji członka delegacji z Oświęcimia. 

 

W tym roku przypada 76. rocznica śmierci Wincentego Witosa. I jak co roku w Wierzchosławicach spotkali się działacze i sympatycy Polskiego Stronnictwa Ludowego na dorocznych Zaduszkach Witosowych.
Zgodnie z wieloletnią tradycją obchody zainaugurowano w wierzchosławickim kościele parafialnym mszą świętą za śp. Wincentego Witosa, Stanisława Mierzwę, wnuka Witosa – Wincentego Stawarza oraz ofiary w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 r.
Następnie uczestnicy Zaduszek zgromadzili się wokół Kaplicy Witosa i jego rodziny, gdzie złożono wiązanki kwiatów.
Podczas kolejnej części uroczystości zorganizowanej w wierzchosławickim Centrum Kultury Wsi Polskiej zaplanowano spotkanie z parlamentarzystami. Z jednej strony pełne uśmiechu spotkanie w Centrum, ale kilkadziesiąt metrów dalej trwała walka o życie. Wśród liści na ziemi leżał starszy mężczyzna, a kilka osób prowadziło reanimację. Dopiero po chwili na miejscu pojawił się ambulans, który po kilkudziesięciu minutach na sygnale udał się do szpitala.
W związku z zaistniałą sytuacją dalsza część obchodów została mocno ograniczona.

 

2 komentarze do “Zaduszki Witosowe z dramatyczną walką o życie działacza PSL [ZDJĘCIA]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.